Metody 2: zrootuj urządzenie Motorola i ciesz się jego pełnym potencjałem

Teraz wiele osób nie wie, czym jest rootowanie telefonu z Androidem. Cóż, tak jak iPhone’y są po jailbreaku, telefony z Androidem są zrootowane. Zrootowanie telefonu z Androidem otwiera go, dzięki czemu masz uprawnienia administracyjne nad urządzeniem. Możesz zainstalować i odinstalować dowolną aplikację, którą chcesz. Pozwala na umieszczenie narzędzi, które normalnie nie działałyby z zablokowanym telefonem z Androidem. Tutaj zobaczysz kilka sposobów na rootowanie telefonów Motorola.

Część 1: Zrootuj urządzenia Motorola za pomocą Fastboot

Android SDK jest dostarczany z fajnym małym narzędziem o nazwie Fastboot, którego możesz użyć do zrootowania urządzenia Motorola. Fastboot uruchamia się na urządzeniu przed załadowaniem systemu Android, dlatego jest przydatny w rootowaniu i aktualizowaniu oprogramowania układowego. Metoda Fastboot jest dość skomplikowana, ponieważ musi być obsługiwana z dwóch stron – na Motoroli i na komputerze. Tutaj dowiesz się, jak bezpiecznie korzystać z Fastboot, aby zrootować swoją Motorolę.

Instrukcje krok po kroku, jak zrootować urządzenie Motorola za pomocą Fastboot

Krok 1) Pobierz ADB i Android SDK

Fastboot jest dostarczany z Android SDK, więc najlepiej byłoby pobrać najnowszy i zainstalować go. Gdy to zrobisz, możesz teraz z łatwością uruchomić Fastboot na swoim komputerze i Motoroli. Połącz komputer i Motorolę za pomocą dołączonego kabla USB. W folderze Android SDK naciśnij klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny pusty obszar. Zostaniesz poproszony o wybranie „Otwórz tutaj wiersz polecenia”. Wpisz „urządzenia adb” w wierszu polecenia. Zobaczysz teraz numer seryjny swojej Motoroli, co oznacza, że ​​został rozpoznany.

fastboot na komputerze

Krok 2) Włącz debugowanie USB w swojej Motoroli

Przejdź do szuflady aplikacji i kliknij ikonę „Ustawienia”. Przejdź do „Informacje o telefonie”, a następnie przejdź do „Numer kompilacji”. Stuknij w to 7 razy, aż otrzymasz wiadomość z informacją, że jesteś teraz programistą. Wróć do strony ustawień, a pojawi się nowa opcja „Opcje programisty”. Kliknij to, a następnie włącz „Debugowanie USB”. Po zakończeniu debugowania USB w telefonie pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem „Włączyć debugowanie USB?” i kliknij „Zawsze zezwalaj z tego komputera” i dotknij OK.

debugowanie USB

Krok 3) Uruchom polecenia, aby odblokować telefon i uzyskać dostęp do roota

Wpisz następujące polecenia w wierszu polecenia. Muszą być wpisane dokładnie tak, jak są.

adb shell

cd /data/data/com.android.providers.settings/databases

sqlite3 ustawienia.db

zaktualizuj ustawioną wartość systemu = 0 gdzie

name=’lock_pattern_autolock’;

zaktualizuj ustawioną wartość systemu = 0 gdzie

name=’lockscreen.lockedoutpermanently’;

.porzucić

To odblokuje telefon i będziesz miał dostęp do roota.

Część 2: Zrootuj urządzenia Motorola za pomocą aplikacji PwnMyMoto

PwnMyMoto to aplikacja, która umożliwia zrootowanie Motoroli Razr; urządzenie musi działać w systemie Android 4.2.2 lub nowszym. Jest to aplikacja, która wykorzystuje trzy luki w systemie Android, aby uzyskać dostęp do roota, a następnie umożliwić zapis do systemu root. Podczas korzystania z tej aplikacji nie ma włamania i jest ona całkowicie bezpieczna. Aby zrootować Motorolę za pomocą PwnMyMoto, oto kroki, które należy wykonać

Instrukcje krok po kroku dotyczące rootowania urządzenia Motorola za pomocą PwnMyMoto

Krok 1) Zainstaluj aplikację

Przejdź do strony pobierania PwnMyMoto i pobierz ją jako plik APK. Teraz zainstaluj go, otwierając wiersz polecenia i wpisując „adb install –r PwnMyMoto-.apk. Możesz również pobrać pakiet APK bezpośrednio do swojej Motoroli, a następnie kliknąć plik APK PwnMyMoto podczas wyszukiwania za pomocą eksploratora plików w telefonie

ekran pwnmymoto

Krok 2) Uruchom PwnMyMoto

Po zainstalowaniu aplikacji możesz teraz przejść do menu aplikacji i kliknąć ikonę PwnMyMoto. Telefon uruchomi się ponownie dwa lub trzy razy w zależności od twojego statusu rootowania. Po ostatnim restarcie urządzenie zostanie zrootowane.

Zrootowanie telefonu Motorola zapewnia dostęp programisty do systemu i umożliwia dostosowanie telefonu w dowolny sposób. Powinieneś zachować ostrożność podczas rootowania telefonu. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej urządzenia przed próbą jego zrootowania.